Poprvé zasedala pracovní skupina pro výběr projektů životního prostředí v rámci programů Evropské unie

18. 08. 2003
[id:1252|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Pracovní skupina byla založena na základě realizace programového dokumentu Národní strategie Fondu soudržnosti EU v sektoru životního prostředí. Minulý týden rada kraje schválila zástupce za Liberecký kraj v této skupině, kteří se dnes sešli na svém prvním pracovním setkání. Pracovní skupina je složena ze zástupců kraje, Ministerstva životního prostředí, Státního fondu životního prostředí a Agentury regionálního rozvoje. Hlavním úkolem jsou administrativní činnosti spojené s přípravami projektů vůči ministerstvu životního prostředí v oblasti čistíren odpadních vod a kanalizací včetně koordinace v letech 2004-2006. Nositelem celého projektu pak jsou zástupci vodohospodářského sdružení Libereckého kraje nebo přímo obce. „Domluvili jsme se na společném postupu prací s ministerstvem životního prostředí a se zástupci vodohospodářského sdružení Libereckého kraje. Prvním naším úkolem je předložit do konce září na ministerstvo životního prostředí přehled možných vodohospodářských investic, které by se měly realizovat na území našeho kraje“, řekl Radim Zika, člen rady kraje. Na programu jednání bylo i seznámení se s předmětem činnosti založené pracovní skupiny, schválení statutu a zejména informace ministerstva životního prostředí o stavu přípravy čerpání finančních prostředků Evropské unie pro oblast Fondu soudržnosti a Strukturálních fondů životního prostředí.