Setkání hejtmana s obchodním radou Velvyslanectví Portugalska

28. 01. 2003
[id:1358|autor:Machatý Bořek|email:borek.machaty@kraj-lbc.info|telefon:485 226 304|mobil:|aktualizace:]

V úterý 28. ledna se RNDr. Pavel Pavlík, hejtman Libereckého kraje, setkal s Pedrem Patrício, obchodním radou Velvyslanectví Portugalska. Důvodem schůzky bylo jednání o možnosti spolupráce mezi Portugalskem a Libereckým krajem. Jednání se dále zúčastnil Jiří Hromádka, radní pro resort zdravotnictví, Dr. Snatos Lucas, představitel vedení významné portugalské společnosti Grupo Mello a přední odborník na poradenství ve zdravotnictví. Tématem jednání byla jednak nabídka portugalské strany na uspořádání Dne Portugalska v Liberci, jednak nabídka pomoci při řešení problémů ve zdravotnictví. „Vítám tyto nabídky a v rámci Dne Portugalska chci přislíbit i pomoc s jeho zorganizováním. Jako místo konání této akce proto nabízím krajské město Liberec, samozřejmě budeme rádi, pokud akce proběhne i v jakémkoliv jiném městě našeho kraje,“ řekl RNDr. Pavlík. Program Dne Portugalska by měly zahájit projevy prvního muže Libereckého kraje a portugalské velvyslankyně. Následovalo by představení Portugalska obchodním radou Pedrem Patrício, po kterém by přišla na řadu hlubší prezentace této země. V rámci programu je zahrnut i oběd, zaměřený na  portugalské speciality a vína. Odpolední část programu by informovala o záležitostech spojených s cestovním ruchem. Celou akci by měla zakončit tombola, jejíž hlavní cenou je zájezd do Portugalska. V otázce problémů ve zdravotnictví předali zástupci portugalské strany informaci, že začátkem března hodlají uspořádat společné setkání odborníků z oblasti zdravotnictví Portugalska a zástupců jednotlivých krajů. Dr. Lucas se dále zajímal například o možnost podávání předběžných informací o léčbě po telefonu, či o strukturu zdravotnických zařízení kraje. Na závěr schůzky se obě strany dohodly na další spolupráci, kterou by mělo konkretizovat společné setkání pracovní skupiny zástupců zdravotnických zařízení kraje a Libereckého kraje spolu s portugalskými odborníky. Na programu setkání by měly být hlavně zkušenosti při převádění příspěvkových organizací – nemocnic, na jiné podnikatelské subjekty, například akciové společnosti, či společnosti s ručením omezeným.

Machatý Bořek
borek.machaty@kraj-lbc.cz