Setkání Rady Libereckého kraje se starosty měst a obcí okresu Jablonec nad Nisou

20. 06. 2003
[id:1388|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Posledním okresem v rámci výjezdních jednáních Rady Libereckého kraje a krajského úřadu byl Jablonec nad Nisou. Včera se v restauraci Petřín v Jablonci nad Nisou konalo společné jednání zástupců Libereckého kraje a krajského úřadu se starosty měst a obcí zmíněné oblasti na pozvání hejtmana kraje Pavla Pavlíka. Jednání se zúčastnilo téměř třicet starostů ze 34 obcí a 5 tajemníků. Na jednání byli také pozváni  ředitel Úřadu práce Jablonec nad Nisou, ředitel okresního ředitelství Policie ČR a zástupce pozemkového fondu. „Už jsme navštívili všechny okresy v kraji a setkali se  starosty měst a obcí, se kterými jsem debatovali nad současnými problémy, které je trápí. Ani na Jablonecku tomu nebylo jinak, největší problémy mají místní se stavem jejich silnic a se zajištěním lékařské služby první pomoci,“ řekl hejtman Pavel Pavlík.   Člen rady kraje zodpovědný za resort dopravy Miroslav Mach přítomné starosty informoval o úvěru, který si chce Liberecký kraj vzít a z těchto peněz zlepšit stav komunikací v kraji a to především  špatný stav silnic III. tříd.  Včerejší program byl rozdělen již tradičně na dvě části.  Nejdříve se starostové seznámili s ředitelem krajského úřadu a vedoucími odborů, kteří je informovali o činnostech,  které jejich  odbory zajišťují a s jakými požadavky se  na ně mohou starostové obracet. „Určitě je dobré, setkávat se se  starosty a diskutovat společně nad problémy, která náš kraj má. Nejsou to ale jenom problémy, které se na takových setkání řeší. Starostové přichází i s nejrůznějšími  nápady, co by mohlo ve vzájemné komunikaci  kraje a místních samospráv zlepšit. Plánuji, že podobná setkání se uskuteční i ve druhém pololetí tohoto roku, abychom vyhodnotili závěry z předešlých setkání a nasměrovali dál naší budoucí spolupráci,“ řekl hejtman kraje Pavel Pavlík.