ať víme, jak to na našem webu žije?

V Semilech se budou konat druhé Krajské dožínkové slavnosti

04. 09. 2003
[id:1239|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Liberecký kraj ve spolupráci s Regionální agrární radou Libereckého kraje a s městem Semily pořádají tuto sobotu, tedy 6. 9. 2003, již druhé Krajské dožínkové slavnosti Libereckého kraje. Minulý rok Liberecký kraj pořádal první krajské dožínky ve Frýdlantu v Čechách a nastartoval tak svou novou tradici, která se bude konat každoročně, a to pokaždé v jiném městě Libereckého kraje. Na sobotu je připraven bohatý program. V devět hodin ráno se v Semilech otevře Staročeský jarmark a o hodinu později  je naplánován Slavností průvod a předání dožínkového věnce hejtmanovi Libereckého kraje Pavlu Pavlíkovi. Poté  vystoupí pořadatelé a významní hosté se svými proslovy, aby slavnostně zahájili dožínkové slavnosti. Na jedenáctou hodinu je pak naplánována slavností Dožínková mše. Pořadatelé nezapomněli ani na děti, pro které  jsou připraveny kolotoče, houpačky a dětský zookoutek. Nebude chybět ani pravá dožínková veselice. O hudbu se postarají Semilská dvanáctka, Rebel, Národopisný soubor Horal, Krkonošská dechovka nebo kapela Naboso. Podle Radima Ziky, člena rady kraje pro zemědělství a životní prostředí, má tato akce napomoci soudržnosti nejen zemědělských, potravinářských, lesnických subjektů, ale i občanů v budování nového Libereckého kraje s výrazem na hrdost k tomuto kraji a patří jim  i poděkování za jejich celoroční práci. „Rovněž je to příležitost  k setkávání se zahraničními partnery, a to nejen v rámci Euroregionu Nisa, ale i s těmi, s nimiž má Liberecký kraj navázány partnerské vztahy. Krajské dožínky se stávají tradičním setkáním obyvatel Libereckého kraje u příležitosti významného dne ukončení sklizně a bilancování výsledků práce na všech úrovních Libereckého kraje“, uzavřel Zika.