ať víme, jak to na našem webu žije?

Agroturistika jako jeden z ekonomických zdrojů zemědělského podnikání

10. 09. 2002
[id:1234|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Dne 20. září se uskuteční vzdělávací seminář „Agroturistika jako jeden z ekonomických zdrojů zemědělského podnikání“ na Ranči Malevil u Heřmanic v Podještědí. Akce je to ojedinělá a první tohoto druhu v Libereckém kraji. Hlavním pořadatelem je Liberecký kraj. Záštitu nad akcí převzal člen rady kraje pověřený řízením resortu životního prostředí a zemědělství pan Radim Zika. „Součástí programu bude slavností zahájení, přednášky zástupců Svazu podnikatelů ČR ve venkovské turistice a agroturistice ECEAT CZ, kteří seznámí přítomné s možnostmi a druhy agroturistického podnikání, legislativní úpravou, možnostmi dotací z předvstupních a strukturálních fondů,“ řekl Zika. V odpoledních hodinách proběhne přednáška připravená Agrární regionální radou Liberec o současné situaci v agroturistickém podnikání a venkovské turistice v Libereckém kraji a na závěr vystoupí podnikatelé v agroturistice se svými příspěvky. Liberecký kraj - resort životního prostředí a zemědělství vydá na tuto akci ze svého rozpočtu 52 tis. Kč. Přípravou a organizací akce byla pověřena Okresní agrární komora Česká Lípa.

K propagaci agroturistiky vydal resort životního prostředí a zemědělství katalog subjektů podnikajících v agroturistice Libereckého kraje, který je určen všem návštěvníkům Libereckého kraje. V nejbližší době bude k dostání ve všech okresních městech kraje, a to v informačních centrech a agrárních komorách. Rovněž bude k dispozici na Krajském úřadě v Liberci – odbor životního prostředí a zemědělství.