Seminář ke Krajské koncepci odpadového hospodářství

12. 04. 2002
[id:1268|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Liberecký kraj – odbor životního prostředí, jako nositel projektu pořádal  v budově krajského úřadu seminář ke Krajské koncepci odpadového hospodářství. Zpracovatelem je firma ISES s.r.o. Projekt je financován z 80% procent Státním fondem  životního prostředí ČR a zbývajících 20% zaplatilo Statutární město Liberec. Na včerejším semináři se projednávala  analytická část koncepce, která se v současné době dokončuje. Podle slov Radima Ziky je analytická část na začátku schvalovacího procesu  orgány Libereckého kraje. Následně se začíná pracovat na návrhové části, která má být dokončena v září tohoto roku. „ Tři měsíce si necháváme na to, aby to bylo schváleno definitivně. Celá Krajská koncepce by tedy měla být dokončena do konce roku 2002, pak se může začít pracovat na plánech odpadového hospodářství,“ doplnil Zika. Semináře se zúčastnili představitelé okresních a městských úřadů, zastupitelé Libereckého kraje, zpracovatelé z Ústeckého kraje, pracovníci z Agrární komory Liberec a Jablonec nad Nisou a  odborná i  laická veřejnost.