Školský výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a sport Poslanecké sněmovny ČR zasedal na Krajském úřadě Libereckého kraje

27. 02. 2002
[id:1298|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Ve 13.hod. přivítal delegaci tohoto výboru hejtman Libereckého kraje a všichni společně poobědvali v budově Krajského úřadu. Následně se odebrali na jednání, kde představitelé Školského výboru spolu s radními Libereckého kraje společně diskutovali. Hejtman Libereckého kraje RNDr. Pavel Pavlík seznámil účastníky s problémy, které se týkají Krajské vědecké knihovny a jejího dluhu. Zároveň přítomné požádal o pomoc při řešení této situace a o jejich podporu. Dále si hejtman postěžoval, že dotace na úhradu mezd ve školských zařízeních, jsou poskytovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy nezávazným způsobem, a to bez podpisu ministra či jeho náměstka. Hejtman Libereckého kraje, tak neví, zda tento  nezávazný limit již zahrnuje navýšení platů učitelů od 1.3. tohoto roku. Členové Školského výboru dále jednali se členy Výboru pro výchovu,vzdělání a zaměstnanost Libereckého kraje. Na programu měli vstupní zprávu o školách Libereckého kraje, financování r.2001, příprava rozpočtu r.2002 a dále jednali i o Dlouhodobém záměru vzdělávání Libereckého kraje.