ať víme, jak to na našem webu žije?

Společná porada ředitelů Úřadů práce Libereckého kraje, starostů některých obcí okresu Semily a zástupkyně hejtmana pro resort školství a mládeže

15. 05. 2002
[id:1330|autor:|email:|telefon:|mobil:|aktualizace:]

Dne 15.5.2002  se na společné poradě sešli ředitelé Úřadů práce Libereckého kraje, starostové některých obcí okresu Semily a zástupkyně hejtmana, pověřená řízením resortu školství a mládeže, Ing.Eva Bartoňová. Výsledkem společného jednání je konstatování, že při současné nezaměstnanosti a vzhledem k charakteru specifických podmínek obcí v horské a příhraniční oblasti, jsou prostředky aktivní politiky zaměstnanosti (APZ) často jedinou účinnou složkou při řešení zaměstnanosti těchto obyvatel. Došlo k dohodě o vyjádření vážného znepokojení nad snižováním prostředků APZ v rozpočtech úřadů práce. Konečný efekt je naopak navýšení sociálních dávek a prudký vzrůst mandatorních výdajů.