Ve Frýdlantu v Čechách se budou konat první Krajské dožínkové slavnosti

04. 09. 2002
[id:1238|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Liberecký kraj ve spolupráci s Regionální agrární radou Libereckého kraje a s městem Frýdlant v Čechách pořádají tuto sobotu, tedy 7. 9. 2002, první Krajské dožínkové slavnosti Libereckého kraje. Touto akcí Liberecký kraj zakládá svou novou tradici. Dožínky se tak tedy budou konat každoročně, a to pokaždé v jiném městě Libereckého kraje. Na sobotu je připraven bohatý program. V devět hodin ráno se na Frýdlantském náměstí otevře Staročeský jarmark,  začne výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky a v 9:30 hod.  je naplánován šachový turnaj o putovní pohár dožínek. Krátce po desáté hodině vystoupí pořadatelé a významní hosté se svými proslovy, aby slavnostně zahájili dožínkové slavnosti. V Kostele Nalezení sv. Kříže zazní Dožínková mše a na večer vystoupí kapela Vltavín, vítěz Trampské Porty 2002. Pro děti  jsou připraveny kolotoče, houpačky a po celý den soutěže pořádané dobrovolnými hasiči z Frýdlantska. Nebude chybět ani pravá dožínková veselice. Podle člena rady kraje pana Radima Ziky, který má v Libereckém kraji na starosti zemědělství a životní prostředí, má tato akce napomoci soudržnosti nejen zemědělských, potravinářských, lesnických subjektů, ale i občanů v budování nového Libereckého kraje s výrazem na hrdost k tomuto kraji. „Rovněž je to příležitost  k setkávání se zahraničními partnery, a to nejen v rámci Euroregionu Nisa, ale i s těmi, s nimiž má Liberecký kraj navázány partnerské vztahy. Předpokládáme, že Krajské dožínky se stanou tradičním setkáním obyvatel Libereckého kraje u příležitosti významného dne ukončení sklizně a bilancování výsledků práce na všech úrovních Libereckého kraje“, řekl Zika.