Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Velvyslanec Španělského království J.E. Santiago Cabanas Ansorena navštívil Liberecký kraj

17. 04. 2002
[id:1297|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Velvyslanec Španělského království projevil zájem navštívit Liberecký kraj a setkat se s hejtmanem RNDr. Pavlem Pavlíkem. Hejtman pana Santiaga Cabanase Ansorenu rád pozval a  přijal ho dnes  v budově krajského úřadu. Velvyslance zajímalo fungování Krajského úřadu Libereckého kraje a rád by uvítal spolupráci na regionální úrovni. Seznámil hejtmana RNDr. Pavla Pavlíka se třemi základními aktivitami, které by rád realizoval i v našem kraji, a to:

1.     Obchodní a ekonomické fórum ( turistika, gastronomie ..)

2.     Kulturní akce ( týden španělské kultury, výstavy..)

3.     Školství ( semináře, španělský jazyk, výměna studentů..)

Rovněž oba uvítali myšlenku španělských investorů v našem kraji, který má podle velvyslance ideální pozici pro průmyslovou výrobu. Pan Santiago Cabanase Ansorena také nabídl pomoc při vstupu do EU, neboť Španělsko může být  dobrým modelem pro Českou republiku.
Hejtman RNDr. Pavel Pavlík podpořil všechny nápady, se kterými španělský velvyslanec přijel do Liberce, a přišel s nabídkou připravit seminář pro Zastupitele Libereckého kraje, který by se měl zaměřit na španělské a irské zkušenosti při vstupu do EU.

Jak RNDr. Pavel Pavlík, tak i J.E. Santiago Cabanas Ansorena pokládali dnešní setkání za velice důležité a pozitivní a uvítali jakoukoliv spolupráci na regionální úrovni.

 

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320