Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Odbor kancelář hejtmana

Den otevřených dveří sídla Libereckého kraje - 24. 9. 2014

Vážení návštěvníci a příznivci Libereckého kraje,

srdečně vás zveme na již tradiční akci DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ SÍDLA LIBERECKÉHO KRAJE, který jsme pro vás připravili na středu 24. 9. 2014 od 10 do 16 hodin. V letošním roce se koná jeho 11. ročník.

Program dne a časový rozvh vystoupení je ke stažení ZDE:  PROGRAM DOD 24. 9. 2014 10 - 16 h a ČASOVÝ HARMONOGRAM VYSTOUPENÍ DOD 24. 9. 2014 10 - 16 h.

I letos si můžete prohlédnout Krajský úřad Libereckého kraje či se setkat s hejtmanem a ostatními členy Rady LK v jejich kancelářích. Pro vás i vaše děti jsme připravili program plný zábavy, atrakcí a soutěží, který vás jistě zaujme. Odměnou malým soutěžícím bude drobná sladkost či drobný propagační předmět Libereckého kraje.

Program se bude odehrávat na parkovišti a přilehlém parku vedle budovy Krajského úřadu i v samotné budově.

NA PARKOVIŠTI krajského úřadu budou k vidění služební vozidla Integrovaného záchranného systému či Celní správy ČR. Pozvání přijal také Dům dětí a mládeže Větrník Liberec, který si pro děti připravil bohatý program, např. vystoupení mažoretek. Ke zpestření náplně dne přispěje také Český červený kříž, Policie ČR, předvedení capoeiry v podání členů Vem Camará Capoeira, zábavní centrum Babylon s IQ parkem „pod širým nebem“ a ukázky moderního tance v podání taneční skupiny A-Styl Liberec nebo stánek Týmu silniční bezpečnosti. Novinkou bude science show z letos otevřeného centra IQ Landia. Mezi atrakcemi v přilehlém parku nebude chybět skákací nafukovací hrad, atrakce Shoď ho! a Moucha. Současně se v parku bude prezentovat naše příspěvková organizace STŘEVLIK. Letos bude opět k vidění vystoupení psovodů z Celní správy z Heřmanic, kteří předvedou výcvik služebních psů, vyhledávání drog, zbraní a pašovaných zvířat.

A CO VÁM NABÍDNE SAMOTNÉ SÍDLO LIBERECKÉHO KRAJE? Již při vstupu jistě příchozí návštěvníci ocení možnost interaktivní výuky centra IQ Landia či ukázku irských tanců v podánídětí z DDM Větrník. V odpoledních hodinách také zahraje žesťové kvarteto ZUŠ Liberec. Dále mohou využít tři informační boxy s bezplatným přístupem na internet nebo si ve vestibulu prohlédnout dvě výstavy. Výstavu historickýchfotografií věnovanou 100 letému výročí poskytování sociálních služeb v Jedličkově ústavu v Lužické ulici v Liberci a výstavu dětských výtvarných děl - kreseb, maleb, koláží a grafických technik na téma "STÁŘÍ - ČAS ZRALOSTI, MOUDROSTI A VZPOMÍNEK".

I letos čeká malé i velké návštěvníky skautská hra, která formou stanovišť se zábavnými úkoly v každém patře budovy provází návštěvníky činností krajského úřadu.

Letošní novinkou a naprostým unikátem je módní přehlídka Střední průmyslové školy textilní Liberec v páternosteru! V přízemí budovy připraví tato škola také celodenního workshop, kde si mohou děti samy vyrobit drobný upomínkový předmět. Návštěvníci se kromě prohlídky sídla Libereckého kraje budou moci seznámit i s prací hejtmana, členů rady kraje a vedení úřadu. Zpřístupněna bude také vyhlídka v 17. patře budovy, která skýtá nádherný pohled na široké okolí.

Jste srdečně zváni na Den otevřených dveří sídla našeho kraje ve středu 24. 9. 2014 od 10 do 16 hodin.