Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Odbor kancelář hejtmana

Den otevřených dveří sídla Libereckého kraje - 27. 5. 2015

Den otevřených dveří sídla Libereckého kraje - 27. 5. 2015

Vážení návštěvníci a příznivci Libereckého kraje,

srdečně vás zveme na již tradiční akci DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ SÍDLA LIBERECKÉHO KRAJE, který jsme pro vás připravili na středu 27. 5. 2015 od 10 do 16 hodin. V letošním roce se koná již jeho 12. ročník. Podrobný program ke Dni otevřených dveří naleznete zde: Podrobný program DOD

I letos si můžete prohlédnout Krajský úřad Libereckého kraje či se setkat s hejtmanem a ostatními členy Rady LK v jejich kancelářích. Pro vás i vaše děti jsme připravili program plný zábavy, atrakcí a soutěží, který vás jistě zaujme. Odměnou malým soutěžícím bude drobná sladkost či drobný propagační předmět Libereckého kraje.

Program se bude odehrávat na parkovišti a přilehlém parku vedle budovy Krajského úřadu i v samotné budově.

NA PARKOVIŠTI krajského úřadu budou k vidění služební vozidla Integrovaného záchranného systému či Celní správy ČR. Pozvání přijal také Dům dětí a mládeže Větrník Liberec, který si pro děti připravil bohatý program, např. vystoupení mažoretek, překážkovou dráhu, půjčovnu kol a koloběžek. Ke zpestření náplně dne přispěje předvedení capoeiry v podání členů Vem Camará Capoeira, ukázky moderního tance v podání taneční skupiny A-Styl Liberec a ukázky aerobiku od Sport Aerobic Liberec. Stánek Týmu silniční bezpečnosti se zaměří na školení bezpečného poutání. iQLANDIA si pro vás připravila kromě ukázky exponátů i science show přímo na parkovišti. Mezi atrakcemi v přilehlém parku nebude chybět skákací nafukovací hrad, atrakce Bungee Running! a Moucha. Současně se v parku bude prezentovat naše příspěvková organizace STŘEVLIK, tentokrát si pro vás připravila prezentaci na téma „Ptákoviny ze Střevliku“. Oblastní galerie v Liberci a Severočeské muzeum v Liberci jistě upoutají pozornost tvořivými dílničkami. I letos opět vystoupí psovodi z Celní správy z Heřmanic, kteří předvedou výcvik služebních psů, vyhledávání drog, zbraní a pašovaných zvířat. Chcete se projet elektromobilem? Krátké projížďky s řidičem vám to umožní.

A CO VÁM NABÍDNE SAMOTNÉ SÍDLO LIBERECKÉHO KRAJE? Již při vstupu jistě příchozí návštěvníci ocení možnost interaktivní výuky centra iQLANDIA či hudební vystoupení klavírního tria ze ZUŠ Liberec. Dále mohou využít tři informační boxy s bezplatným přístupem na internet nebo si ve vestibulu prohlédnout výstavu nazvanou TGM a armáda. V přízemí si budete moci vyzkoušet Virtuální toulky 3D prostorem – 3D modelace historického centra Liberce.

Naprostým unikátem je módní přehlídka Střední průmyslové školy textilní Liberec v páternosteru a také fotografická výstava k 15. výročí krajů v tomto neobvyklém výtahu! 

Nově jsou v zastupitelském sále připraveny praktické přednášky pro seniory na téma bezpečné chování na veřejných místech, dědictví a závěť podle nového Občanského zákoníku a násilí na seniorech.

V multimediálním sále budou připraveny workshopy textilních technik. Krajská vědecká knihovna si připravila soutěže a kvízy nejen pro děti, ale také tvoření pro seniory (pletení z pedigu). Kosmetické a kadeřnické ukázky předvedou přímo na vás studentky Střední školy gastronomie a služeb. Informace k dárcovství krve a kostní dřeně poskytne Transfúzní oddělení Krajské nemocnice Liberec.

Návštěvníci se kromě prohlídky sídla Libereckého kraje budou moci seznámit i s prací hejtmana, členů rady kraje a vedení úřadu. Zpřístupněna bude také vyhlídka v 17. patře budovy, která skýtá nádherný pohled na široké okolí.

Jste srdečně zváni na Den otevřených dveří sídla našeho kraje ve středu 27. 5. 2015 od 10 do 16 hodin.