Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Odbor kancelář hejtmana

Oblastní galerie Liberec - Lázně

lázně

Velké stěhování skončilo a v pátek 28. února se po dvouleté rekonstrukci otevřou brány budovy bývalých městských lázní, nového sídla Oblastní galerie Liberec.

Kromě nové expozice umění v Čechách, na Moravě a ve Slezsku galerie připravila zcela novou expozici věnovanou sběrateli a mecenáši Heinrichu Liebiegovi, znovu ukáže díla holandských mistrů 16. - 18. století ze svých sbírek, ale připomene rovněž historii lázní a galerie.

Hlavní výstava tematicky míří k původnímu účelu lázní; bude o plavcích a plavání a představí se na ní současní čeští a slovenští umělci. Galerie ale připravila rovněž výstavy staré grafiky z doby císaře Rudolfa II., výstavu o současné architektuře Tyrolska nebo speciálně koncipovanou výstavu Jana Mladovského. A právě výstavy na „míru“, tzv. specific site art, je jednou z novinek výstavního programu galerie.

U příležitosti slavnostního otevření bude během celého úvodního víkendu (28. února – 2. března) platit zvýhodněné vstupné (40 Kč dospělí, ostatní zdarma) a v provozu bude také mimořádná historická tramvaj (jízdní řád). V sobotu 1. března bude ještě navíc pro rodiče s dětmi připravena výtvarná dílna, ve které se naučí vyrábět námořnická trička, přívěsky ke klíčům (lodičky) a další „vodní“ drobnosti.

Oblastní Galerie Liberec - Lázně
Otevřeno denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin, ve čtvrtek do 19 hodin.
Vstupné: 80 Kč dospělí, 40 Kč studenti / senioři / mládež, 160 Kč rodinné (max. 2 dospělí / 3 děti)
Každý čtvrtek vstup zdarma!